Humpty Doo-MacMinns Lagoon KIBLE YÖNÜ Humpty Doo-MacMinns Lagoon şehrine ait pusula kıble açısını en doğru şekilde buradan öğrenebilirsiniz. Bu kıble açısı ile artık hızlı ve en güvenilir şekilde kıble yönünüzü bulabileceksiniz.
Pusulanın (kırmızı) ibresi manyetik kuzeyi gösterir. Gerçek kuzey ile aralarında sapma açısı kadar fark vardır. Bu yüzden iki farklı kıble açısını birlikte veriyoruz. Pusula kullanırken Humpty Doo-MacMinns Lagoon şehri için 288° kıble açısını kullanın. Eğer Kuzeyi başka bir yöntemden faydanalanarak kıble bulacaksanız, Humpty Doo-MacMinns Lagoon şehri için 291° açısını kullanabilirsiniz. Bu ikisi arasındaki fark dünyanın her yerinde farklı bir manyetik alan göstermesinden kaynaklanıyor.

Etrafta büyükçe metal nesneler olmadığına dikkat ediniz. Mesela bir metre yakında küçük metal nesneler dahi olmasın. Araba gibi büyük metal nesnelerden ise 10 metre uzaktaklıkta olmalısınız. Pusulanıza, ibrenin kırmızı tarafı N yazan yerde iken 288'e yönelip namazınızı kılabilirsiniz.