ash-Shuwaykh Reservoir KIBLE YÖNÜ ash-Shuwaykh Reservoir şehrine ait pusula kıble açısını en doğru şekilde buradan öğrenebilirsiniz. Bu kıble açısı ile artık hızlı ve en güvenilir şekilde kıble yönünüzü bulabileceksiniz.
Pusulanın (kırmızı) ibresi manyetik kuzeyi gösterir. Gerçek kuzey ile aralarında sapma açısı kadar fark vardır. Bu yüzden iki farklı kıble açısını birlikte veriyoruz. Pusula kullanırken ash-Shuwaykh Reservoir şehri için 222° kıble açısını kullanın. Eğer Kuzeyi başka bir yöntemden faydanalanarak kıble bulacaksanız, ash-Shuwaykh Reservoir şehri için 225° açısını kullanabilirsiniz. Bu ikisi arasındaki fark dünyanın her yerinde farklı bir manyetik alan göstermesinden kaynaklanıyor.

Etrafta büyükçe metal nesneler olmadığına dikkat ediniz. Mesela bir metre yakında küçük metal nesneler dahi olmasın. Araba gibi büyük metal nesnelerden ise 10 metre uzaktaklıkta olmalısınız. Pusulanıza, ibrenin kırmızı tarafı N yazan yerde iken 222'e yönelip namazınızı kılabilirsiniz.Qibla - www.al-qibla.net